Profesní pyramida

Představte si, že by se váš obor smrsknul na přesně 100 lidí.

100 UX designérů, 100 programátorů, 100 pokrývačů, 100 zubařů, 100 uklízeček.

Nikdo jiný by nebyl k mání.

Všichni lidé by utvořili takovou malou profesní pyramida.

Ti nejlepší jsou nahoře, nejhorší dole.

Kde si myslíte, že byste byli?

Dnes vám řeknu, proč byste nad tím měli přemýšlet. A proč není tak důležité, kde jste právě teď.

Snažíme se být za každou cenu první. 40 % atletů by si zničilo zdraví, kdyby vyhráli Olmypiádu (link).

Nahoře musíte hodně dřít. Je tam plno politiky, soubojů, handrkování. Právníci. Bitvy. Ti druzí jsou jako první, honí se za prvním.

je to obrazně zjednodušeno

Sami byste si měli říct, kde chcete být? Čím výše, tím více si musíte říct, jakou cenu tím zaplatíte?

---

Daří se mi být v těch 4 - 6? Těžko říct, ale dle mého subjek hodnocení asi ano. Jsou tu objektivně schopnější lidé (třeba Honza Kvasnička) a také objektivně známější lidé (třeba Ondra Ilinčev) než jsem já. ...

Pokud chcete pracovat 4 dny v týdnu, jde to, ale počítejte s tím, že na 99 % budete v dolní polovině pyramidy. Čas přebije talent. Vždy. Ostatně to říká i právě Kvasňa: "dřej jsem hodně, spal málo, proto jsem kde jsem."

Youngheads, když jsme vycházeli z baru, Ondra SLáma: "To sakra nikdo z vás nechce bejt slavnej?". A já si říkal: "Pane bože jen to ne!"

Pokud máte v oboru člověka, který 5 let maká 14 hodin denně 6-7 dní v týdnu. Je zhruba stejně inteligentní jako vy. Chcete být lepší? Jedničkou v oboru? Budete muset makat 14,5 hodiny denně 6-7 dní v týdnu. Jiné zkratky tu moc nejsou.

Snažím se držet v 3 - 6 z toho důvodu, abych moc nejančil, nemakal. Ono je navíc těžké si říct, jestli jsem 3 - 6, nebo jsem výše nebo níže. Objektivně se můžete dívat na hodinovku, zakázky, jak je člověk vidět a tak. Ale třeba v UX analýze a uživ. testvoání (linky) si myslím, že jsem výše než 3 - 6.

Chcete na projektu někoho, kdo bude dobrý. Fajn, to ti v top 10 jsou všichni. Někdo více, někdo méně, ale

  • Někdo bude váš obor znát více z předchozích zkušeností.

  • Numero uno vám nemusí zapadnout do vašeho zaběhlého týmu.

  • Ti na vrcholku jsou zasekaní na rok do předu, vy nemůžete čekat tak dlouho.

  • Ohrnou nad vámi nos, že tohle dělat nechtějí.

Honza Bien teď hledal k sobě člověka. Někdo, kdo je dostatečně dobrý, ale nemá ambici být jedničkou. Ani dvojkou nebo sedmičkou. Chce odvést dobrou práci, ale nezničí se tím.

Je fajn tohle vědět, protože Honza takového člověka hledá a nechce s nikým soupeřit. Chce synergii, ne někoho vychovat proto, aby mu odešel a pak s ním válčil.

Jak rozlišit, kdo je jak dobrý? V podnikání to jde občas složitě. Michal Krutiš nebo Madla jsou skvělý, ale nejspíše ne nejlepší z makro pohledu. Nicméně Jsou lidé, kteří

Když chcete být jednička, klient od vás bude očekávat nejlepší výsledky. Vždycky. No mistakes tomorrow. A když tu chybu uděláte, letíte z pyramidy o patro níže (pořád je to teda lepší, než když slítnete sto metrů ze skály). Ale stejně - ego utrpí, sebevědomí utrpí a přemýšlíte. Jsem pořád numero uno?

Mário: https://www.facebook.com/share/p/5EGNtgkiFBw1JLPp/

FAQ

Ale když nechceš být nejlepší, tak nerosteš! Zakrňuješ!
- Je rozdíl mezi vnímáním, že když někdo nechce být nejlepší, tak je vlastně špatný. Ne, i ten člověk, který nemá ambici být nejlepší v oboru se může nadále vzdělávat, posouvat.

Takže chceš prostě odvádět špatnou práci?
Omyl. Když vás bude operovat 2. nejlepší neurochirurg v zemi, znamená to, že odvede svou práci špatně? A co 100. neurochirug? Tady moje pyramida selhává. Neplatí pro vysoce odborné a kvalifikované profese, kam špičkoví doktoři patří. Nebál bych se ani toho 100. neurochirurga.

Nemáš v hlavě bias, že skutečně nemůžeš být numero 1 i bez toho, aniž bys za to zaplatil?
- Je to možné. Častorkát jsem nad tím přemýšlel.

A co ti co jsou první díky náhodě?
- Pak nejste v mojí pyramidě. Stojíte mimo ni. Ano, můžete mít štěstí. Svézt se na vlně, nakoupili jste krypto v roce 2008, udělali jste obrovskou sázku a klapolo to. Super, gratuluji. Nemá to ale nic společného s postupným zlepšováním svých dovedností, budování dobrého jména a kontinuálním růstu.

Je teda špatně, že chci být na vrcholku pyramidy?
- Vůbec ne!